Środa, 01.04.2020 03:02

Chełm Śląski - Kościół Trójcy Przenajświętszej

Kościół Trójcy Przenajświętszej - Chełm Śląski

Chełm Śląski kamera w kościele Trójcy Przenajświętszej

Chełm Śląski to niewielka wieś położona w powiecie bieruńsko-lędzińskim, w województwie śląskim. Pierwsza wzmianka na temat miejscowości pochodzi z XIII wieku, natomiast pierwsza drewniana kaplica pojawiła się dopiero w połowie XVI wieku, w 1551 roku.

Powyższe zdjęcia pochodzą z kamery zamontowanej wewnątrz kościoła parafii Trójcy Przenajświętszej w Chełmie Śląskim. Parafia prawdopodobnie została erygowana pomiędzy 1601 a 1611 rokiem. Pierwotnie kościół był drewniany i posiadał trzy ołtarze. Dopiero w XVII wieku drewniany kościół został zastąpiony murowanym. Świątynia na przestrzeni lat kilkukrotnie była przebudowywana, natomiast właściwy, gruntowny remont przeprowadzony został w latach 70. XX wieku.

Kościół parafii Trójcy Przenajświętszej w Chełmie Śląskim w 1966 został wpisany do rejestru zabytków województwa. Opis obiektu możemy także znaleźć w Katalogu Zabytków Sztuki. Choć Chełm Śląski nie wydaje się być miejscowością atrakcyjną turystycznie, to będąc w pobliżu, warto tutaj zajrzeć, chociażby ze względu na świątynie.

Aktualna pogoda

  • temperatura: -2.6 °C (27.4 °F)
  • prędkość wiatru: 0.8 km/h (0.5 mph)
  • wilgotność powietrza: 100 %
  • kierunek wiatru: 0 °
  • zachmurzenie: 20 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1024 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Kościół Trójcy Przenajświętszej w miejscowości Chełm Śląski

Kościół Trójcy Przenajświętszej

Powiązane kategorie z kamerą nr 784:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.