Piątek, 19.04.2024 21:13

Brzesko - Rynek

Rynek - Brzesko

Brzesko kamera na Rynku

Brzesko to niespełna 18 tysięczne miasto położone w powiecie brzeskim, w województwie małopolskim, około 50-ciu kilometrów od Krakowa. Miasteczko słynie przede wszystkim z funkcjonującego w okolicy, od ponad 100 lat, Browaru Okocim, który obecnie położony jest w administracyjnych granicach miasta.

Kamera przekazuje obraz na żywo z brzeskiego Rynku. Została zamontowana na budynkach położonych przy zachodniej pierzei rynku, a jej obiektyw został skierowany na północny-wschód. W oddali widoczny jest kościół Parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła, będący jednym z najważniejszych zabytków Brzeska. W 2011 roku brzeski Rynek przeszedł całkowitą modernizację. W ramach rewitalizacji wymieniona została jego nawierzchnia, w kilku miejscach zostały ustawione stylowe latarnie, ławki, a także kosze na śmieci. Znakomitym dopełnieniem Rynku jest fontanna z ustawionymi obok mosiężnymi koziołkami. Cała modernizacja opierała się na koncepcji przywrócenia wyglądu placu sprzed drugiej wojny światowej.

Jakość obrazu z kamery pozwala dość dobrze przyjrzeć się brzeskiemu rynkowi, i już na pierwszy rzut oka widoczna jest zmora znakomitej większości reprezentacyjnych placów polskich miast. Ogromne, zasłaniające piękne kamienice reklamy, które po prostu nie pasują do wizerunku takiego miejsca, tym bardziej, że na rewitalizację placu wydanych zostało ponad 5 milionów złotych.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 7.6 °C (45.6 °F)
  • prędkość wiatru: 5.07 km/h (3.15 mph)
  • wilgotność powietrza: 55 %
  • kierunek wiatru: 204 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1007 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Rynek w miejscowości Brzesko

Rynek

Powiązane kategorie z kamerą nr 806:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.