Sobota, 22.06.2024 04:54

Kamery w Brześciu Kujawskim

Brak kamer.

Brześć Kujawski - opis

Brześć Kujawski to największe miasto powiatu włocławskiego leżącego w południowej części województwa kujawsko-pomorskiego. Według badań archeologicznych pierwsze ślady osadnictwa w obrębie dzisiejszego miasta pochodzą jeszcze z epoki neolitu, natomiast pierwsze wzmianki w księgach historycznych na temat Brześcia Kujawskiego pochodzą z XIII wieku.

Długa, a przy tym burzliwa historia miasta pozostawiła po sobie spuściznę w postaci licznych zabytków architektonicznych. Choć większość z nich została zniszczona na przestrzeni lat, to na szczególną uwagę zasługuje unikalny w regionie - urbanistyczny układ średniowiecznego miasta. Wśród najważniejszych zabytków Brześcia Kujawskiego należy wyróżnić Ratusz Miejski, którego historia sięga 1332 roku oraz kościół pw. św. Piotra i Pawła, pierwotnie wzniesiony w 1240 roku.

Przebywając w Brześciu Kujawskim lub w jego najbliższych okolicach, warto się wybrać w pieszą wycieczkę po mieście, po traktach, po których stąpali najznamienitsi królowie Polski, gdzie miała miejsce historia, która wpłynęła nie tylko na losy tych ziem, ale także całej Polski.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.