Poniedziałek, 20.05.2024 11:35

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie koszalińskim (2)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat koszaliński - opis

Powiat koszaliński położony jest w północno-wschodniej części województwa zachodniopomorskiego. Jest to jeden z najciekawszych, a także najpiękniejszych regionów naszego kraju. Dominują tu głównie tereny rolnicze urozmaicone lasami mieszanymi, jednak nie brakuje tu także wielkopowierzchniowych terenów zielonych.

Powiat koszaliński ma dostęp do Morza Bałtyckiego. Największym, a przy tym najsłynniejszym kurortem wypoczynkowym tych ziemia jest Kołobrzeg. Niewątpliwie jest to miejsce, które warto odwiedzić. Znudzeni morzem turyści mogą wybrać się w głąb lądu, gdzie nie brakuje malowniczych krajobrazów, a także licznych rybnych jezior. Ponadto dodatkową atrakcją są lasy, które obfitują w grzyby, jagody, maliny. Miłośników historii z pewnością zainteresują zabytkowe pałace, dwory z parkami oraz kościoły. Jednym z największych zabytków powiatu koszalińskiego są "Kamienne Kręgi" ustawione w I i II w p.n.e przez Gotów. Znajdują się one w Lesie Grzybnickim.

Ziemie Koszalińskie mają bardzo wiele do zaoferowania turystom, więc każda osoba wielbiąca aktywny wypoczynek znajdzie tu zajęcie dla siebie. Ponadto powiat jest dość dobrze skomunikowany z pozostałą częścią kraju, dzięki czemu dojazd nie powinien stanowić większego problemu.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.