Sobota, 13.04.2024 17:15

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie śremskim (1)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat śremski - opis

Powiat śremski, leżący w centralnej części województwa wielkopolskiego, w swoich granicach obejmuje cztery gminy: Brodnicę, Dolsk, Książ Wielkopolski oraz Śrem. Stolicą powiatu jest miasto Śrem, które jest oddalone zaledwie 40 kilometrów od Poznania. Na ukształtowanie powiatu znacząco wpłynęły lodowce. Najwyższe wzniesienia moren czołowych osiągają 149 m n.p.m., są one usytuowane w południowej części powiatu, natomiast jego północna część jest stosunkowo płaska, i obejmuje szeroką dolinę rzeki Warty.

Powiat śremski to malowniczy i bogaty w różnorodne gatunki flory i fauny region. Znaczna powierzchnia powiatu objęta jest ochroną. W jego granicach znajduje się rezerwat florystyczny Miranowo i Goździka Sinego w Grzybnie, rezerwat krajobrazowy Krajkowo, Park Krajobrazowy im. Gen D. Chłapowskiego, Rogaliński Park Krajobrazowy, a także zespół przyrodniczo-krajobrazowy "Łęgi Mechlińskie". Niewątpliwie, jest to region niezwykle interesujący przyrodniczo, w szczególności dla miłośników przyrody.

Oprócz ciekawej i zachwycającej przyrody urlopowicze mają do dyspozycji szereg innych atrakcji. Powiat opleciony jest licznymi szlakami rowerowymi i pieszymi, co znacznie ułatwia zwiedzanie. Najczęściej prowadzone są one z dala od głównych połączeń komunikacyjnych, co umożliwia sprawne i bezpieczne poruszanie się pomiędzy głównymi atrakcjami turystycznymi. Coraz większą popularnością w obrębie powiatu cieszy się także jeździectwo, które coraz szerzej promowane jest przez dość liczne ośrodki jeździeckie.

Amatorzy aktywnego wypoczynku mają do dyspozycji Śremski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który jest doskonałym miejscem do uprawiania różnorodnych dyscyplin sportu. Urlopowicze mają do dyspozycji basen, halę sportową, kręgielnie, korty tenisowe, a także te, przeznaczone do squasha, strzelnicę sportową i przystań żeglarską. Miłośnicy wypoczynku nad wodą mają do dyspozycji Jezioro Grzymisławskie, na którym odbywają się Motorowodne Mistrzostwa Świata i Europy oraz oczywiście rzekę Wartę.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.