Piątek, 19.04.2024 21:26

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie nowodworskim (1)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat nowodworski - opis

Powiat nowodworski położony jest w północno-wschodniej części województwa pomorskiego, około 40 kilometrów od Gdańska i 22 kilometry od Elbląga. Jest to niezwykle atrakcyjny teren pod względem turystycznym.

Żuławy to przede wszystkim bogaty teren w różnego rodzaju budownictwo pozostałe po Holendrach i pruskich plemionach. Przemieszczając się po regionie, warto zajrzeć do Nowego Dworku Gdańskiego, gdzie znajdują się drewniane domy o konstrukcji szkieletowej z XVIII wieku. Zabudowania mieszkalno-gospodarcze typu holenderskiego możecie zobaczyć w miejscowościach: Powale, Stobiec, Izbiska oraz Chorążówka. Oprócz licznych świadectw kultur materialnej turyści odwiedzają powiat nowodworski ze względu na jego położenie.

Powiat usytuowany jest nad Morzem Bałtyckim. Do najpopularniejszych kurortów nadmorskich należą: Krynica Morska, Jantar oraz Mikoszewo. Są to niezwykle popularne miejscowości, szczególnie wśród turystów z województwa mazowieckiego, podlaskiego i lubelskiego. Mimo, że powiat nowodworski graniczy z Obwodem Kalingradzkim, nie ma tu przejścia granicznego.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.