Piątek, 19.07.2024 10:36

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie kościerskim (1)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat kościerski - opis

Powiat kościerski, przez wielu zwany sercem Kaszub, położony jest na Pojezierzu Kaszubskim, w środkowo-południowej części województwa pomorskiego. Największym bogactwem powiatu są fenomenalne krajobrazy, roztaczające się praktycznie w każdej jego części, należące do najpiękniejszych w Polsce. Urozmaicona rzeźba terenu oraz liczne jeziora i rzeki otoczone lasami posiadają ogromną wartość wypoczynkową.

Wspaniałe walory wypoczynkowe powiatu idealnie uzupełnione są przez liczne zabytkowe obiekty architektoniczne, które zaciekawią i skutecznie wypełnią czas spragnionych historii Ziemi Kościerskiej turystów. W obrębie powiatu znajdują się 33 obiekty wpisane do rejestru zabytków. Nie bez znaczenia pozostają także wielowiekowe tradycje Kaszubskie kultywowane przez mieszkańców do dnia dzisiejszego.

Baza noclegowa powiat kościerskiego jest stosunkowo dobrze rozbudowana. Prym wiodą ośrodki wypoczynkowe, niemniej jednak na terenie powiatu znajduje się również kilka hoteli i pensjonatów. Turyści szukający oszczędności mają do dyspozycji kilka pól namiotowych oraz miejsca campingowe.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.