Poniedziałek, 06.12.2021 19:38

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie strzyżowskim

Brak kamer.

Powiat strzyżowski - opis

Powiat strzyżowski położony jest na pograniczu Pogórza Strzyżowskiego i Pogórza Dynowskiego w centralnej części województwa podkarpackiego. Pod względem przyrodniczym i krajobrazowym powiat strzyżowski należy do jednych z najatrakcyjniejszych w Polsce. Bez wątpienia bogactwem tych terenów jest nieskazitelny krajobraz pogórzy oraz nienaruszone przez wielki przemysł środowisko.

Miłośnicy pieszych wędrówek do dyspozycji mają wiele oznakowanych szlaków, które prowadzą przez najciekawsze oraz najpiękniejsze miejsca tego regionu. Na terenie powiatu strzyżowskiego zachowało się wiele zabytkowych obiektów. Dawne żydowskie bożnice w Strzyżowie, greckokatolickie cerkiewki w Oparówce, Bliziance czy też Bonarówce. Znajdziemy tu również gotyckie świątynie katolickie, niewielkie drewniane kościółki oraz rezydencje pałacowe i liczne staropolskie dwory.

W zależności od pory roku, amatorzy aktywnego wypoczynku do dyspozycji mają wyciągi narciarskie oraz kąpieliska. Powiat strzyżowski stanowić może wspaniałą bazę wypadową do Rzeszowa, Jasła czy też Krosna, jest to idealna propozycja dla osób, które pragną odpocząć w ciszy i spokoju po całodziennym zwiedzaniu pięknych zakątków ziemi strzyżowskiej oraz jej okolic.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.