Sobota, 25.05.2024 15:45

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie janowskim (2)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat janowski - opis

Powiat janowski położony jest na pograniczu trzech regionów geograficznych: Roztocza, Kotliny Sandomierskiej i Wyżyny Lubelskiej. Krajobraz powiatu janowskiego charakteryzuje się bardzo dużym urozmaiceniem. Znajduje się tu jeden z największych kompleksów leśnych w Polsce oraz liczne torfowiska, stawy rybne i wąwozy Roztocza Zachodniego.

Na terenie powiatu janowskiego rozsiane są liczne zabytki, które koniecznie musicie zobaczyć będąc w okolicy. W Janowie Lubelskim znajduje się wspaniały barokowy kościół pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela. W Potoku Wielkim znajdziecie gotycki kościół. Warto też zobaczyć kościół i synagogę w Modliborzycach. Obowiązkowym punktem zwiedzania jest uroczy kościółek we wsi Momoty Górne.

Nie samym zwiedzaniem turyści żyją, warto też wspomnieć w tym miejscu o możliwościach aktywnego wypoczynku, których jest bardzo dużo. Latem do najpopularniejszych zajęć urlopowiczów należy turystyka wodna mimo, że nie ma tu rzek to szereg możliwości stwarza 40 hektarowe jezioro usytuowane w granicach Janowa. Ukształtowanie terenu powiatu niesłychanie sprzyja aktywnej turystyce. Turyści chętnie wybierają się na wycieczki rowerowe po Lasach Janowskich. Urlopowicze, którzy chcą podnieść poziom adrenaliny we krwi powinni skorzystać z możliwości przejażdżki autami terenowymi po lasach. Zimą dużą popularnością cieszą się kuligi oraz oczywiście ośrodek narciarski Wotex w Batorzu oraz Narciarski Raj "Skała" u Rzetelskiego w Chrzanowie.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.