Poniedziałek, 20.05.2024 11:23

Miasta z Kamerami ↓

Kamery na Masywie Śnieżnika (4)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Sudety - Masyw Śnieżnika - opis

Masyw Śnieżnika położony jest po obu stronach granicy polsko-czeskiej, jest też drugim pod względem wysokości najwyższym pasmem górskim w Sudetach Wschodnich po stronie polskiej. Śnieżnik stanowi rzadką w Sudetach formę rozrogu - z jednego punktu, szczytu rozchodzi się kilka ramion. Gęsta sieć dobrze oznakowanych szlaków turystycznych na Masywie Śnieżnika zachęca do jak najdłuższych wędrówek, podczas których warto odwiedzić perełkę tej części Sudetów - Jaskinię Niedźwiedzią, najpiękniejszą w Polsce.

Masyw Śnieżnika stwarza wspaniałe warunki do uprawiania górskiej turystyki rowerowej, ekstremalnego downhillu czy też zwykłej rekreacji. Zimą natomiast jest to raj dla narciarzy, na zboczach gór masywu znajdują się m.in. ośrodek narciarski Kamienica, Lądek Zdrój, czy też Czarna Góra z 10 kilometrami tras narciarskich. Wszystkie objęte są jednym karnetem narciarskim SKI Region Śnieżnik. Niewątpliwą gratką dla wszystkich turystów będzie znajdująca się na północnym stoku Żmijowca kopalnia uranu, która działała w latach 1948-1953 w średniowiecznych sztolniach, gdzie wcześniej prowadzono wydobycie żelaza, srebra oraz miedzi.

Słowami ciężko jest opisać piękno Masywu Śnieżnika, to nie tylko przepiękne krajobrazy ale też bliskość przyrody, zwierzęta, które można spotkać wędrując szlakami ale również świeże powietrze, zupełnie inne... bo czyste!

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.