Sobota, 18.05.2024 15:50

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w Górach Złotych (2)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Sudety - Góry Złote - opis

Góry Złote to pasmo górskie położone w Sudetach Wschodnich, które zamykają od wschodu Kotlinę Kłodzką. Długie na 40 km Góry Złote biegną od Przełęczy Kłodzkiej na południowy-wschód ku granicy z Górami Bialskimi.

Góry Złote to przede wszystkim wspaniałe leśne przestrzenie, jak sama nazwa wskazuje najpiękniejsze są jesienią. Warunki naturalne sprzyjają uprawianiu turystyki pieszej, rowerowej i narciarskiej. Najważniejszym szlakiem jest szlak czerwony, który jest fragmentem Głównego Szlaku Sudeckiego i prowadzi ze Złotego Stoku do Lądka-Zdrój. Głównym miastem położonym w tym pasmie górskim jest Lądek-Zdrój, który jest jednym z najstarszych uzdrowisk w Europie. 

Przemierzając Góry Złote warto zobaczyć Jaskinie Radochowską. W Lądku-Zdroju znajduje się wspaniały, niedawno odrestaurowany Stary Rynek. Obowiązkowym punktem zwiedzania są też ruiny zamku Karpień z XIV wieku. W Złotym Stoku znajduje się Muzeum Kopalni Złota. Fantastyczna panorama roztacza się z wieży widokowej znajdującej się na Borówkowej (900 m n.p.m.).

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.