Sobota, 15.06.2024 22:34

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w Górach Kaczawskich (1)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Sudety - Góry Kaczawskie - opis

Góry Kaczawskie to najniższe pasmo górskie przynależące do polskiej części Sudetów. Mimo, że Góry Kaczawskie są niemniej atrakcyjne niż Karkonosze, są one mocno niedoceniane ze względu na niekoniecznie imponującą wysokość.

Góry Kaczawskie to niezwykle ciekawy region, szczególnie docenią go zbieracze kamieni szlachetnych oraz miłośnicy przyrody, którzy z pewnością odnajdą się w Parku Krajobrazowym Chełmy na Pogórzu Kaczawskim. Sieć szlaków turystycznych w Górach Kaczawskich nie jest zbyt gęsta ale pozwala dotrzeć do najciekawszych miejsc. Przez opisywane pasmo górskie przechodzi fragment Szlaku Zamków Piastowskich. Największe atrakcje regionu są ściśle związane z przyrodą i geologią, warto wybrać się w przechadzkę częścią Szlaku Wygasłych Wulkanów. Szlak ten oznaczony jest kolorem żółtym a jego długość wynosi 85 km. 

Na terenie Gór Kaczawskich oprócz wspaniałych walorów przyrodniczych znajdują się też ciekawe zabytki, które pochodzą z okresu wczesnego gotyku oraz okresu romańskiego. Warto zobaczyć kamienną wieżę rycerską, która znajduje się w Siedlęcinie. Na murach zachowały się unikatowe freski przedstawiające legendę o Lancelocie - rycerzu okrągłego stołu. W Świerzawie znajduje się jedna z lepiej zachowanych budowli romańskich w okolicy. Przemierzając szlaki możemy natrafić na liczne ruiny gotyckich warowni. Większość kościołów w mniejszych i większych miejscowościach pochodzi z okresu gotyckiego.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.