Sobota, 25.05.2024 15:57

Kamery w Bieszczadach (9)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Bieszczady - opis

Bieszczady są najdalej wysuniętą na wschód częścią polskich Karpat. Najwyższym szczytem jest Tarnica (1346 m n.p.m.), jest ona dość chętnie odwiedzana przez wielu turystów, głównie za sprawą przepięknych widoków rozciągających się z jej szczytu.

Dzikie i odludne Bieszczady, choć nie zbyt wysokie, posiadają swój niesamowity urok. W wielu miejscach przyroda nie jest naruszona przez człowieka, dzięki czemu ma się wrażenie odkrywania dziewiczych terenów. Uroku Bieszczadom dodają niewielkie, stare cerkiewki i pochylone krzyże, które spotkać możemy na ciągnącymi się kilometrami szlakach. Bieszczady to miejsce, które nie zostało jeszcze odkryte przez wielu turystów, są one po prostu niedocenione. Na specjalną uwagę zasługuje unikalna fauna i flora tu występująca. W tym miejscu warto wspomnieć o tym, że na terenie Bieszczad żyje aż 70% populacji polskich niedźwiedzi. Na szlakach nie spotkamy tłumów turystów, jest to wspaniałe miejsce dla osób, które cenią sobie ciszę oraz spokój. Miejsce, dla prawdziwych pasjonatów pięknych górskich widoków.

Wybierając się w Bieszczady warto zabrać ze sobą przewodnik, znajdziemy w nim informację na temat miejsc, które koniecznie powinniśmy zobaczyć. Bieszczady to nie tylko liczne szlaki piesze oraz przepiękne widoki, na turystów czekają tu również inne atrakcje. Spośród nich warto wymienić leśną kolejkę wąskotorową oraz wspaniałe konie huculskie, które zobaczyć możemy w stadninach i na górskich szlakach. Zimą, miłośnicy dwóch desek do dyspozycji mają trasy zjazdowe, biegowe oraz ski-tourowe.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.